Naujienos

Bio acetatas. Kas tai?

Akinių rėmai pagaminti iš bio plastiko yra vadinami acetato celiulioze. Ši medžiaga – natūralus junginys, gaunamas iš medvilnės rutuliukų arba medienos plaušo. Celiuliozė yra pagrindinė augalų ląstelių sienelių sudedamoji dalis (90%).
 

Acetato kelionė.
Bio acetato lakštų gyvavimo ciklas prasideda nuo pasėlių, paprastai Amerikos, Afrikos ir Azijos regionuose.
Medvilnės derliaus nuėmimas yra automatizuotas: mašina pašalina nuo augalo viršūnės baltą medvilnės rutuliuką, palikdama likusį augalą nepažeistą.
Nuėmus derlių medvilnės rutuliukai yra išvalomi nuo šiukšlių, o tada rafinuojami. Tokiu būdu išgaunama gryna celiuliozė.
Tuomet procese, vadinamame organine sinteze, išgryninta celiuliozė sumaišoma su acto rūgštimi. Šis mišinys sukuria junginį, kuris yra vadinamas celiuliozės acetatu.
Šiame etape acetato junginys yra neutralus, baltos, lengvai permatomos spalvos, kurio klampumas panašus glaistą.
Toliau naudojant dispersinius dažus į junginį galima įterpti įvairias spalvas.
Šie dažai yra miltelių pavidalo, todėl juos galima tarpusavyje maišyti iš anksto, kad išgauti norimą spalvą.

 
Po kruopštaus junginio sumaišymo su spalva acetato mišinys talpinamas į tam tikras dėžes, kuriose vyksta junginio sukietinimas į labai didelius blokus.
Sukietėjęs acetatas yra paruoštas pjaustyti. Dažnai jis smulkinamas į mažas granules bei yra maišomas su kitos spalvos granulėmis. Meniškai sloksniuojant įvairaus tono granules sukuriamas spalvotas acetato blokas, kuris yra toks pageidaujamas optikos pramonėje. Toliau acetato blokas yra pjaustomas į norimo storio lakštus, kurie yra kaitinami krosnyje. Krosnyje acetatas laikomas keletą dienų pastovioje temperatūroje.
Acetato gamybos procese yra maksimaliai sumažintas anglies pėdsakas dėl gamyboje naudojamų biologiškai galinčių skaidytis medžiagų.
Priklausomai nuo gamintojo ir vietos acetatas gali būti vadinamas: Zilonite, Zylon, Zilas, Volinchelon, Celluloid, Tenite arba Rhodoid. Tačiau nepaisant pavadinimo pati medžiaga yra gaminama naudojant celiuliozę, gautą iš medienos ar medvilnės pluošto.
 
Taigi bio acetatas tai bio plastikas, kuris pakeičia sintetines alternatyvas dėl gebėjimo biologiškai skaidytis. Taip pat jis yra hipoalergiškas, lengvas, patrauklus (galima išgauti begalės spalvų).
Jis 100% natūralus
100% ekologiškai švarus
100% suyrantis
100 % tinkamas perdirbti.
 
 
Natūrinius mainus su gamta vykdo:
OscarMagnuson, Peter & May, Andy wolf.